Poradniki

Regeneracja akumulatora - najlepszy sposób na wydłużenie działania baterii

regeneracja akumulatora poprzez zmianę technologii na Li-IonJednym z czynników, który niewątpliwie wpływa na komfort pracy z narzędziem akumulatorowym jest długość czasu jego pracy. Chyba nikt nie lubi momentu, kiedy tuż przed końcem pracy pada nam akumulator i trzeba oderwać się od roboty, aby naładować baterie. Na szczęście istnieje kilka sposobów aby bezboleśnie dla naszego portfela przedłużyć czas działania naszych narzędzi akumulatorowych. Zamiast kupować nowy akumulator, zregeneruj stary!

W ostatnim czasie na rynku pojawiało się sporo nowych, rewolucyjnych usług okołonarzędzowych, które umożliwiają nam wydłużenie żywotności naszych narzędzi w bardzo korzystnych cenach. Jedną z takich usług jest właśnie regeneracja akumulatorów. Usługę regeneracji możemy przeprowadzić na dwa sposoby: bez zmiany technologii akumulatora (np. z NI- MH/ NI- CD na NI- MH lub Li-Ion na Li- Ion) lub ze zmianą technologii na bardziej nowoczesną (Z NI-CD na Li-Ion).

Regeneracja akumulatorów bez zmiany technologii W procesie regeneracji bez zmiany technologii wszystkie ogniwa zastępowane są nowymi  z wykorzystaniem oryginalnej obudowy oraz innych jej elementów. W przypadku akumulatorów Ni-Cd – niklowo –kadmowych (których produkcja jest niezgodna z normami UE, ze względu na szkodliwy wpływ kadmu na środowisko) zastępowane są wydajniejszymi ogniwami wodorkowymi.

Zalety ogniw Ni-MH:

- nie zawierają szkodliwego dla środowiska kadmu, - jedno kadmowe ogniwo zanieczyszcza bezpowrotnie nawet 1 m3 ziemi! Dlatego zostały zakazane w UE, - brak efektu pamięci - jeśli zauważysz spadek wydajności akumulatora, wystarczy go kilkakrotnie rozładować i naładować do końca, aby przywrócić jego nominalną pojemność, - większa gęstość energii - zrobisz więcej!

Regeneracja akumulatorów ze zmianą technologii na LI-Ion To technologiczna rewolucja. Ten proces regeneracji polega na usunięciu zużytych ogniw Ni-Cd lub Ni-Mh i zastąpieniu ich znacznie bardziej wydajnym i ekonomicznym, nowym pakietem ogniw litowo - jonowych (Li-ion). Ogniwa te co prawda się nieco droższe, jednak ta inwestycja bardzo szybko się zwraca. Po wykonaniu usługi na naszym narzędziu, otrzymujemy również nową dedykowaną ładowarkę gratis.

Zalety akumulatorów z technologią Li-Ion:

- są o niemal połowę lżejsze, - można je naładować w 90 minut, - można je doładowywać w każdym momencie pracy, - nie posiadają efektu pamięci - to szczególnie istotne jeśli używasz narzędzia sporadycznie lub nie rozładowujesz baterii do końca, - nie posiadają efektu leniwego ogniwa, - posiadają pełną sprawność przez cały okres użyteczności, - posiadają czterokrotnie mniejszy stopień samorozładowania, - większa gęstość energii - zrobisz więcej! - są przyjazne dla środowiska.

Regeneracja akumulatorów zabudowanych Bardzo wygodną możliwością jest również regeneracja narzędzi z zabudowanymi akumulatorami. Do tej pory takie narzędzia, po uszkodzeniu baterii lądowały najczęściej w koszu. Teraz możemy naprawić je w bardzo atrakcyjnej cenie bez konieczności kupna nowego sprzętu.

znaczek_sprawne_narzedzia_pk2
Przeczytaj też

Klucz dynamometryczny – kiedy się przydaje i jak go używać prawidłowo?

Klucz dynamometryczny to narzędzie, które przydaje się wszędzie tam, gdzie trzeba dokręcić śrubę z odpowiednim momentem, czyli używając...

Przezwajanie silników elektrycznych – na czym polega i jakie są jego zalety?

Od wielu lat istnieje pogląd, że przezwajanie silników elektrycznych prowadzi do utraty wydajności urządzenia. Z udokumentowanych praktyk wy...

Kosiarka elektryczna i spalinowa - jak przygotować do zbliżającego się sezonu?

Kosiarka to jedno z najważniejszych narzędzi, które musi posiadać właściciel przydomowego ogrodu. Aby pracowała wydajnie i cieszyła się ...

Copyright © GTX Service